Povrchové úpravy dílů tlumičů

 

Povrchové úpravy dílů tlumičů:

 

Při opravách starších tlumičů vyžadují zákazníci nejen opravu funkčních částí tlumiče, ale i povrchové zvelebení tlumiče.

 

Pro zlepšení kvality povrchu dílů tlumičů, jsme schopni zajistit u smluvních dodavatelů následující technologické úpravy:

 

 

1/ Komaxit:

 

používáme zejména u oprav povrchu pružin. V ceně, kterou Vám sdělíme je kompletní služba, včetně přípravy na komaxitování.

 

Výběr barvy většinou není problematický, nejlépe dle vzorníku RAL. Pouze , pokud má zákazník požadavek na míchání speciálního odstínu, je nutno telefonicky konzultovat množství. 

 

Co je komaxit?

 

Práškové lakování (komaxitování) je technologie povrchových úprav kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Výsledkum je kvalitní konečná povrchová úprava práškovými plasty.

Při komaxitování se práškové plasty nanášejí na materiál stříkáním v elektrostatickém poli, kde se částice prášku elektricky nabijí a přilnou k uzemněnému lakovanému předmětu. Po nanesení práškového plastu následuje vypálení výrobku ve vypalovací peci, kde při teplotě 160 až 220 °C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku. 

 

 

Fotografie komaxitovaných dílů:

 

 

 

 

2/ Eloxování dílů:

Eloxování hliníkových dílů  zajišťujeme také u smluvních partnerů .

Cenu sdělíme na požádání, odvíjí se pouze dle množství dílů. Jinak na cenu nemá vliv  druh barvy a ni jiné okolnosti .

 

3/ Galvanické zinkování:

 

Tuto povrchovou úpravu také zajišťujeme formou dodávky od externího dodavatele.  Nejčastěji používané barvy jsou stříbrná, žlutá, modrá, černá


Vhodným materiálem jsou především díly železné a v menší míře zinkové nebo litinové odlitky. 

Proces zinkování:

Vaše díly budou navěšeny na galvanické závěsy, které se ve vylučovacích vanách vodivě spojí se zdrojem elektrického stejnoměrného napětí. Projdou chemickým odmaštěním při 60 °C, mořením v kyselině chlorovodíkové, elektrochemickým odmaštěním, dokapováním a konečně zinkováním. Následně budou díly pasivovány, usušeny .

 

 


www.motocross-shop.cz

Prodej motodílů na webu:   www.motocross-shop.cz

Díly, oleje, filtry, příslušenství všech motocyklů. 

  

 

 

 

Tónování barev

Nově nabízíme míchání barev tónovacím systémem Rainbow.